asana9

קורס העמקה ביוגה:

משך הקורס : קורס זה הינו קורס בן כ-40 מפגשים בני 5 שעות לימוד כל אחד. סה"כ שנת לימודים אחת (שני סמסטרים) מנובמבר ועד יוני.

מועדי פתיחת הקורס: יום א'   17/10/21 ,9:00-14:00 ועד סוף יוני 2022.

מטרת הקורס: הענקת ידע מעמיק ביוגה, היכרות עם ענפי היוגה השונים, תיאוריה ופילוסופיה של היוגה, קריאה והבנה של טקסטים של היוגה וידע של האנטומיה והפיזיולוגיה של גוף האדם. כמו כן ישולבו בקורס שיעורי העשרה בבודהיזם, איורוודה (רפואה הודית מסורתית) ותזונה. בקורס נעמיק את הבנתנו ואת מיומנותנו בתרגול הפיזי, נלמד לבנות תרגול יומי של היוגה ונהפוך אותו מתרגול של תנוחות לתרגול של ריכוז והתבוננות או במילים אחרות, מדיטציה.

דרך לימודים אילו נעמיק את הידע וההבנה של עצמנו, הדפוסים שלנו, והאופן שבו אנו רואים ותופסים את המציאות סביבנו. נלמד להתמודד עם הרגלים ומחשבות טורדניים ולהחליף אותם בהרגלים טובים ומועילים.

הקורס מתמקד בשיטת אשטנגה וניאסה יוגה, בשילוב תרגול ולימוד של ויניאסה יוגה ואיינגר יוגה.

למי מתאים הקורס? הקורס מיועד לתלמידים מנוסים המעוניינים להעמיק את ידיעתם והבנתם את היוגה כתרגול וכפילוסופיה לחיים. מי שירצה וימצא מתאים על ידי צוות הקורס יוכלו להמשיך את לימודיו לשנה שניה בה נלמד הוראת יוגה.

עלות הקורס: 7500 ₪ . תינתן 500 הנחה לנרשמים בהרשמה מוקדמת. (עד 30/6/2021)

צוות הקורס:

ניר רז מרכז הקורס, מנהל מרכז דארמה ומורה לאשטנגה יוגה ולויניאסה דינאמית . מתרגל, מלמד וחי יוגה כ-20 שנה. מורה מוסמך ליוגה עם ניסיון רב בהוראת יוגה ובהוראה בקורס מורים ליוגה וחבר בארגון מורי היוגה בישראל. ניר התנסה בשיטות יוגה שונות: אשטנגה, שיבננדה ואיינגר. בוגר קורס מורי יוגה דו שנתי במרכז הישראלי לאשטנגה ויניאסה (משכן היוגה) יוגה אצל גילי ומירי חרובי. בוגר קורס מטפלים הוליסטי על פי עקרונות "הומניברסיטי-הולנד", וסדנאות מדיטציה ופילוסופיה בהודו. ניר השתלם אצל מיטב המורים בארץ ובעולם, ביניהם דייויד סוונסון, ג'ון סקוט, דני פרדייז, צ'אק מילר ומתי עזרתי, שמעון בן אב"י, ציפי וינר, ענת צחור ועוד רבים וטובים.

יעל פרל: מלמדת יוגה משנת 2004, מוסמכת להוראת איינגר יוגה – אינטרודוקטורי 2 של עמותת איינגר, בוגרת לימודי איינגר יוגה בספרד (רמון קלארס), ישראל (גבי דורון) והודו (ראג'יב וסוואטי צ'אנצ'ני). מלמדת בספרד ובישראל.

וכן מורים מומחים נוספים בתחומי אנטומיה ופיזיולוגה, איורוודה, פילוסופיה בודהיזם ועוד .

תוכנית לימודים:

תאוריה ופילוסופיה של היוגה: מבוא לנתיבים השונים של היוגה (רג'ה, בהקטי ,האטה ואחרים), לימוד "הפיזיולוגיה" ההודית המסורתית: נאדיס, צ'אקרות, בנדות ומודרות ותהליכי תנועת ונתיבי האנרגיה,  לימוד ודיון על עקרונות נבחרים מהיוגה סוטרה ושמונת האיברים של פטנג'לי פרקים 1-3,  לימוד של עקרונות היוגה על פי הבהגווד גיטה, עקרונות הבודהיזם והמדיטציה.

אנטומיה, פיזיולוגיה של גוף האדם: מבוא לאנטומיה ופיסיולוגיה, מערכת הדם, מערכת, העצבים, מערכת הנשימה, פעילות שרירית  אירובית ואנאירובית, מצבים פתולוגיים, כיצד ומתי לעבוד איתם- שחיקת סחוס, קרע במיניסקוס, פריצת דיסק, עקמת ועוד…

תרגול מעשי: אשטנגה ויניאסה סידרה 1, ,איינגר, ויניאסה  וויניאסה יוגה דינאמית. תרגול קריות ומודרות, פראניאמה ומדיטציה.

תנאי התשלום לקורס:

מחיר הקורס 7500 ש"ח לשנה, הנחה של 500 ש"ח לנרשמים בהרשמה מוקדמת עד 30.6.2021.

דמי הרשמה: בסך 1500 ש"ח, יוחזרו עד שבועיים לאחר ההרשמה. ובתנאי שההרשמה תהיה לא יאוחר מה-31.7.20

ביטול הרשמה:

ביטול הרשמה עד 01/09/2021 תוחזר עלות הקורס ללא דמי המקדמה בסך 1500 ₪

ביטול הרשמה לאחר ה 01/09/2021 יוחזרו 50% מעלות הקורס הכללי

לא יוחזר כסף במקרה של ביטול לאחר תחילת הקורס.

שמירת מקום:

במטרה לשמור על קורס אינטימי ואיכותי, הקורס מוגבל ל-12 משתתפים בלבד. אי לכך שמירת המקום מותנת בתשלום דמי המקדמה ומתן כל הצ'קים (עד 10 צ'קים, כולל דמי המקדמה) עבור עלות הקורס.

יתחנו שינויים בלוחות הזמנים ובתכנים של הקורס בהתאם לשיקול דעת ההנהלה.

לפרטים נוספים אפשר לפנות למרכז הקורס – ניר 052-3373487

קורס זה מהווה בסיס לימודי המשך של הוראת יוגה בקורס המורים של מרכז דארמה.

ט.ל.ח