שלום רב. שמי ניר רז ואני מורה ראשי בקורס המורים ליוגה במרכז דארמה מאז 2011,

אני מזמין אתכם להצטרף אלי לקורס לימודי יוגה, המורים ליוגה שלי במרכז דארמה ליוגה ברחובות.
בקורס נצא למסע, אל דרך היוגה.
בדרך נפגוש את הגוף שלנו. דרך תרגול תנוחות היוגה נלמד להכיר ולהוקיר אותו.
בדרך לימודי יוגה נפגוש את הנשימה שלנו, את האנרגית החיים שלנו. נלמד לחוש אותה להתמקד בה וקבל ממנה את כל מה שיש לה לתת לנו.
נפגוש את מושגי היסוד של היוגה ועקרונותיה.
נפגוש את הטקסטים העתיקים כמו היוגה סוטרה והבהגווד גיטה, ונצלול אל העולם של הפילוסופיה של היוגה.
נפגוש את עקרונות הרפואה ההודית העתיקה, האיורודה.

בדרך לימודי יוגה נפגוש את עצמינו.

משימתי בקורסי המורים ליוגה של דארמה, להעניק לתלמידי ידע נרחב ככול הניתן על עולם היוגה, על תרגול האסאנות (תנוחות היוגה), הידע התיאורטי והפילוסופיה של היוגה, כפי שאני לומד וחווה בתרגול ובהוראה שלי מאז התחלתי לתרגל בשנת 1998.

ניר רז קורס מדריך קורס מדריכי יוגה

קורס יוגה זה מוכר על ידי ארגון מורי היוגה בישראל. איכות הקורס תכניו והמורים המלמדים בו עברו ביקורת מחמירה של ארגון מורי היוגה בישראל ומאושרים עי לידי הארגון להעביר קורס זה ברמה הגבוה ביותר.

קורס מורי יוגה

בקורס ארבעה מסלולים:

  • מסלול לימודים דו שנתי – מפגש אחד בשבוע של כ-5 שעות. במסלול זה מקבלים תעודת מדריך זמנית לאחר שנה ותעודה קבועת מורה מוסמך לאחר שנתיים.
  • מסלול לימודים חד שנתי – שני מפגשים בשבוע של כ-5 שעות כל אחד. סיום הלימודים לאחר שנת לימוד אחת (כשמונה חודשים).
  • מסלול השלמה לימודי יוגה – לבוגרי קורסים קצרים, לקורס של 500 שעות.
  • מסלול העמקה בלבד – שנת לימוד אחת (עם אפשרות להמשיך ללימודי הוראת יוגה).

מסלול מורה מוסמך 500 שעות בשנה אחת,
מסלול חד שנתי (כ-8 חודשים), בשני מפגשים בשבוע. בימי ה' ו-א' החל מה-31/10/24*.

זהו המסלול היוקרתי והאינטנסיבי ביותר בבית הספר, בו התלמידים מתמסרים במהלך שנת הלימודים לתרגול ולימוד מעמיק של דרך היוגה ושילובה בחיי היום יום. כמו כן יתמקצעו התלמידים בהנחיית שיעורי יוגה ועזרה ותמיכה במתרגלים. המסלול מתאים למתרגלים מנוסים באשטנגה יוגה או בויניאסה, המתרגלים שנתיים לפחות במסגרת סטודיו או מורה מוסמך ליוגה. בנוסף לשני מפגשי בוקר קבועים יהיו כ- 10 מפגשים עם ניר לצורך צפייה ואסיסטינג בשיעוריו תוך הדרכה אישית ותמיכה לאורך כל מסלול הלימודים. כמו כן יצטרך כל תלמיד להשלים מטלות נוספות במהלך הקורס.

*הימים והשעות נכונים לשנת הלימודים 2024-25 בלבד (ט.ל.ח.)

קורס מדריכי יוגה

מסלול מורה מוסמך 500 שעות בשנתיים,
מסלול דו שנתי, מפגש אחד בשבוע. בימי ה' החל המ-31/10/24*

זהו המסלול הפופולרי ביותר בבית הספר, בו התלמידים מתמסרים במהלך שנת הלימודים לתרגול ולימוד מעמיק של דרך היוגה ושילובה בחיי היום יום. כמו כן יתמקצעו התלמידים בהנחיית שיעורי יוגה ועזרה ותמיכה במתרגלים. המסלול מתאים למתרגלים מנוסים באשטנגה יוגה או בויניאסה, המתרגלים שנתיים לפחות במסגרת סטודיו או מורה מוסמך ליוגה. בנוסף לשני מפגשי בוקר קבועים יהיו כ- 10 מפגשים עם ניר לצורך צפייה ואסיסטינג בשיעוריו תוך הדרכה אישית ותמיכה לאורך כל מסלול הלימודים. כמו כן יצטרך כל תלמיד להשלים מטלות נוספות במהלך הקורס.

*הימים והשעות נכונים לשנת הלימודים 2024-25 בלבד (ט.ל.ח.)

קורס מורי יוגה

מסלול השלמה לקורס של 200 שעות,
לבוגרי קורסים קצרים, של 200 ו- 300 שעות השלמה ל-500 שעות .

במסלול זה ניתן לתלמידים את הכלים הדרושים לבניית שיעור יוגה, תיקון ועזרה לתלמידים בשיעורי יוגה, וכן את ההבנה באנטומיה ופיזיולוגיה של גוף האדם. נלמד להתמודד עם מצבים מיוחדים של מתרגלים שבאים לתרגל אצלנו . (תעודה זמנית עד השלמה ל-500 שעות) מועד פתיחת הלימודים יום א' 3/11/24 8:00-13:00*

הכשרת מדריכי יוגה

מסלול העמקה בלבד – שנת לימוד אחת (כ-8 חודשים)

בקורס נתרגל יוגה באופן מעמיק ויסודי תוך התעמקות בנקודות שלא מגיעים אליהן בתרגול הקבוצתי הרגיל, נעמיק את הבנתינו ומיומנותנו בתרגול תנוחות היוגה ובניית תרגול יומי ושילוב היוגה בחיי היום יום. נעמוד על עקרונות היוגה, עקרונות הפילוסופיה של היוגה ושיעורי העשרה כמו איורוודה ובודהיזם.

הכשרת מדריכי יוגה

קורס מורי יוגה

מטרת קורס מורי יוגה

מטרת קורס מדריכי יוגה מחולק לפי שנות לפי שנות הדרכה, פירוטי הקורס רלוונטיים לשני המסלולים. במסלול החד שנתי יש להתאלם מהחלוקה לשנה א' ושנה ב'.

שנה א (חלק א'): הענקת ידע מעמיק ביוגה, היכרות עם ענפי היוגה השונים, תיאוריה ופילוסופיה של היוגה, קריאה והבנה של טקסטים של היוגה וידע של האנטומיה והפיזיולוגיה של גוף האדם. כמו כן ישולבו בקורס שיעורי העשרה בבודהיזם, איורוודה (רפואה הודית מערבית) ותזונה. בקורס נעמיק את הבנתנו ואת מיומנותנו בתרגול הפיזי נלמד לבנות תרגול יומי של היוגה ושיהפוך אותו מתרגול של תנוחות לתרגול של ריכוז והתבוננות או במילים אחרות, מדיטציה. הקורס מתמקד בשיטת אשטנגה וניאסה יוגה בשילוב תרגול ולימוד של ויניאסה יוגה ואיינגר יוגה.

באמצעות קורס מורי יוגה נעמיק את הידע וההבנה של עצמנו, הדפוסים שלנו, והאופן שבו אנו רואים ותופסים את המציאות סביבנו. נלמד להתמודד עם הרגלים ומחשבות טורדניים ולהחליף אותם בהרגלים טובים ומועילים.

שנה ב (חלק ב'): נלמד כיצד לתמוך במתרגלים כיצד לבצע את התנוחות בצורה מיטבית בהתאם ליכולתם. נלמד ללמד שיעורי אשטנגה יוגה ובהנחיית התרגול ובבניית מערכי שיעור ויניאסה יוגה על בסיס הידע התיאורטי שרכשנו בקורס. נלמד כיצד ללמד את תורת היוגה למתרגלים מתחילים ומתקדמים בהתאם ליכולתם, נלמד כיצד לשלב הקבוצה אנשים עם צריכים מיוחדים כמו בעיות רפואיות שונות, נשים בהריון, אוכלוסיה מבוגרת ועוד.

נלמד ידע החשוב לצורך הוראת יוגה בנושא אתיקה, טכניקות הוראה, מגע ועוד, גם בלימוד תיאורטי וגם בתרגול- בתוך קבוצת הקורס וכן בשיעורי הסטודיו בצמוד למורים ותיקים.

הקורס מתמקד בשיטת אשטנגה וניאסה, בשילוב תרגול וניאסה יוגה ואיינגר יוגה.

למי מתאים הקורס שלנו?

  • קורס מורי יוגה מיועד לתלמידים מנוסים המעוניינים להעמיק את ידיעתם והבנתם את היוגה כתרגול וכפילוסופיה לחיים. ולמי שמעוניין להיות מורה מוסמך ליוגה ולקבל כלים להעביר וללמד את הידע היקר הזה הלאה.
  • הקורס כולל התנסות מעשית במרכז דארמה- צפייה, סיוע למורים והוראת קבוצות.
  • קורס מדריכי יוגה מקנה תעודת מורה ליוגה של 500 שעות לימוד המוכרת על ידי ארגון מורי היוגה בישראל.

צוות הקורס: ניר רז מרכז הקורס, מנהל מרכז דארמה ומורה לאשטנגה יוגה ולויניאסה דינאמית . מתרגל, מלמד וחי יוגה כ-20 שנה. מורה מוסמך ליוגה עם ניסיון רב בהוראת יוגה ובהוראה בקורס מורים ליוגה וחבר בארגון מורי היוגה בישראל. ניר התנסה בשיטות יוגה שונות: אשטנגה, שיבננדה ואיינגר. בוגר קורס מורי יוגה דו שנתי במרכז הישראלי לאשטנגה ויניאסה (משכן היוגה) יוגה אצל גילי ומירי חרובי. בוגר קורס מטפלים הוליסטי על פי עקרונות "הומניברסיטי-הולנד", וסדנאות מדיטציה ופילוסופיה בהודו. ניר השתלם אצל מיטב המורים בארץ ובעולם, ביניהם דייויד סוונסון, ג'ון סקוט, דני פרדייז, צ'אק מילר ומתי עזרתי, שמעון בן אב"י, ציפי וינר, ענת צחור ועוד רבים וטובים.

ענת רז: מורה ותיקה ליוגה, בוגרת קורסי מורים ליוגה, ליוגה להריון, יוגה תרפיה ובייבי יוגה.
ענת מלמדת בקורס על עבודה נכונה על רצפת האגן, התאמת התרגול לנשים בהריון, בניית מערכי שיעור רכים ועוד.

יעל פרל: מלמדת יוגה משנת 2004, מוסמכת להוראת איינגר יוגה – אינטרודוקטורי 2 של עמותת איינגר, בוגרת לימודי איינגר יוגה בספרד (רמון קלארס), ישראל (גבי דורון) והודו (ראג'יב וסוואטי צ'אנצ'ני). מלמדת בספרד ובישראל.

סיגל ולדמן: פיזיותרפיסטית מוסמכת ומנוסה, בעלת תואר בפיזיותרפיה B.PT  מטעם אוניברסיטת חיפה 2007. בעלת רישיון מטעם משרד הבריאות.

וכן מורים מומחים נוספים בתחומי איורוודה, פילוסופיה, בודהיזם ועוד .

מועדי פתיחת קורס של מורי יוגה:

ימי ה' 8:00-13:00 פתיחת שנה ב-31/10/24*

 (שעת הסיום- משוערת)

*הימים והשעות נכונים לשנת הלימודים 2024-25 בלבד

משך הקורס כ 500 שעות אקדמיות (כולל תרגול מעשי)

ייתכנו שינויים בלוחות הזמנים ובתכנים של הקורס בהתאם לשיקול דעת ההנהלה.

לפרטים נוספים אפשר לפנות למרכז הקורס – ניר 052-3373487

נשמח לראותכם בין תלמידנו.

ניר רז – מרכז הקורס

צוות בית הספר ומרכז דארמהקורס מורים ליוגה

ט.ל.ח

צילומים: איב מאיר, ענת רז