בקורס ארבעה מסלולים:

  • מסלול לימודים פעם בשבוע- דו שנתי. במסלול זה מקבלים תעודה זמנית לאחר שנה ותעודה קבועה לאחר שנתיים.
  • מסלול לימודים פעמיים בשבוע וסיום לימודים לאחר שנת לימוד אחת (כשמונה חודשים)
  • מסלול השלמה לבוגרי קורסים קצרים, לקורס של 500 שעות
  • מסלול העמקה בלבד- שנת לימוד אחת (עם אפשרות להמשיך ללימודי הוראת יוגה)

מטרת קורס מורי יוגה

פירוטי הקורס רלוונטיים לשני המסלולים. במסלול החד שנתי יש להתאלם מהחלוקה לשנה א' ושנה ב'.

שנה א (חלק א'): הענקת ידע מעמיק ביוגה, היכרות עם ענפי היוגה השונים, תיאוריה ופילוסופיה של היוגה, קריאה והבנה של טקסטים של היוגה וידע של האנטומיה והפיזיולוגיה של גוף האדם. כמו כן ישולבו בקורס שיעורי העשרה בבודהיזם, איורוודה (רפואה הודית מערבית) ותזונה. בקורס נעמיק את הבנתנו ואת מיומנותנו בתרגול הפיזי נלמד לבנות תרגול יומי של היוגה ושיהפוך אותו מתרגול של תנוחות לתרגול של ריכוז והתבוננות או במילים אחרות, מדיטציה. הקורס מתמקד בשיטת אשטנגה וניאסה יוגה בשילוב תרגול ולימוד של ויניאסה יוגה ואיינגר יוגה.

באמצעות קורס מורי יוגה נעמיק את הידע וההבנה של עצמנו, הדפוסים שלנו, והאופן שבו אנו רואים ותופסים את המציאות סביבנו. נלמד להתמודד עם הרגלים ומחשבות טורדניים ולהחליף אותם בהרגלים טובים ומועילים.

שנה ב (חלק ב'): נלמד כיצד לתמוך במתרגלים כיצד לבצע את התנוחות בצורה מיטבית בהתאם ליכולתם. נלמד ללמד שיעורי אשטנגה יוגה ובהנחיית התרגול ובבניית מערכי שיעור ויניאסה יוגה על בסיס הידע התיאורטי שרכשנו בקורס. נלמד כיצד ללמד את תורת היוגה למתרגלים מתחילים ומתקדמים בהתאם ליכולתם, נלמד כיצד לשלב הקבוצה אנשים עם צריכים מיוחדים כמו בעיות רפואיות שונות, נשים בהריון, אוכלוסיה מבוגרת ועוד.

נלמד ידע החשוב לצורך הוראת יוגה בנושא אתיקה, טכניקות הוראה, מגע ועוד, גם בלימוד תיאורטי וגם בתרגול- בתוך קבוצת הקורס וכן בשיעורי הסטודיו בצמוד למורים ותיקים.

הקורס מתמקד בשיטת אשטנגה וניאסה, בשילוב תרגול וניאסה יוגה ואיינגר יוגה.

למי מתאים קורים מורים ליוגה?

קורס מורי יוגה מיועד לתלמידים מנוסים המעוניינים להעמיק את ידיעתם והבנתם את היוגה כתרגול וכפילוסופיה לחיים. ולמי שמעוניין להיות מורה מוסמך ליוגה ולקבל כלים להעביר וללמד את הידע היקר הזה הלאה.

הקורס כולל התנסות מעשית במרכז דארמה- צפייה, סיוע למורים והוראת קבוצות.

קורס מדריכי יוגה מקנה תעודת מורה ליוגה של 500 שעות לימוד המוכרת על ידי ארגון מורי היוגה בישראל.

עלות הקורס: 7500 ש"ח לשנה ₪ . תינתן הנחה לנרשמים בהרשמה מוקדמת (עד 31/7/2020)

צוות הקורס: ניר רז מרכז הקורס, מנהל מרכז דארמה ומורה לאשטנגה יוגה ולויניאסה דינאמית . מתרגל, מלמד וחי יוגה כ-20 שנה. מורה מוסמך ליוגה עם ניסיון רב בהוראת יוגה ובהוראה בקורס מורים ליוגה וחבר בארגון מורי היוגה בישראל. ניר התנסה בשיטות יוגה שונות: אשטנגה, שיבננדה ואיינגר. בוגר קורס מורי יוגה דו שנתי במרכז הישראלי לאשטנגה ויניאסה (משכן היוגה) יוגה אצל גילי ומירי חרובי. בוגר קורס מטפלים הוליסטי על פי עקרונות "הומניברסיטי-הולנד", וסדנאות מדיטציה ופילוסופיה בהודו. ניר השתלם אצל מיטב המורים בארץ ובעולם, ביניהם דייויד סוונסון, ג'ון סקוט, דני פרדייז, צ'אק מילר ומתי עזרתי, שמעון בן אב"י, ציפי וינר, ענת צחור ועוד רבים וטובים.

יעל פרל: מלמדת יוגה משנת 2004, מוסמכת להוראת איינגר יוגה – אינטרודוקטורי 2 של עמותת איינגר, בוגרת לימודי איינגר יוגה בספרד (רמון קלארס), ישראל (גבי דורון) והודו (ראג'יב וסוואטי צ'אנצ'ני). מלמדת בספרד ובישראל.

סיגל ולדמן: פיזיותרפיסטית מוסמכת ומנוסה, בעלת תואר בפיזיותרפיה B.PT  מטעם אוניברסיטת חיפה 2007. בעלת רישיון מטעם משרד הבריאות.

וכן מורים מומחים נוספים בתחומי איורוודה, פילוסופיה, בודהיזם, יוגה להריון ועוד .

מועדי פתיחת קורס מורי יוגה:

ימי א' 9:00-14:00 (פתיחת שנה לאחר החגים)*

 (שעת הסיום- משוערת)

*הימים והשעות נכונים לשנת הלימודים 2021-22 בלבד

משך הקורס כ 500 שעות אקדמיות (כולל תרגול מעשי)

לבוגרי קורס 200 שעות, ניתן להשלים ל-500 שעות בהשתתפות בשנה ב' בלבד ובתרגול המעשי.

יתחנו שינויים בלוחות הזמנים ובתכנים של הקורס בהתאם לשיקול דעת ההנהלה.

לפרטים נוספים אפשר לפנות למרכז הקורס – ניר 052-3373487

נשמח לראותכם בין תלמידנו.

ניר רז – מרכז הקורס

צוות בית הספר ומרכז דארמהקורס מורים ליוגה

ט.ל.ח