קורס הכנה ללידה

קורס הכנה ללידהעבור זוגות שעומדים להפוך להורים בפעם הראשונה בחייהם, קורס הכנה ללידה יהיה הערך המוסף שהם צריכים בשביל לעבור את הלידה בצורה הטובה ביותר הן מבחינת האמא והן מבחינת האבא. תהליכי הצירים והלידה יכולים להיות תהליכים מלחיצים ובמהרה יכולים להפוך להתקפי חרדה או פחד. זה טבעי לחלוטין וגם די הגיוני. קורס הכנה ללידה יכול להכין אתכם למה שהולך להגיע, ייתן לכם את כל המידע שאתם צריכים כך שלא יהיו לכם הפתעות בזמן אמת.

למה לצפות כשהולכים לקורס הכנה ללידה?

קודם כל, כאשר אתם מחפשים קורס הכנה ללידה, חשוב שתבחרו בקורס שתואם את מה שאתם מאמינים בו. הקורס המתאים לאו דווקא חייב להיות ליד הבית שלכם. כך למשל, אם אתם מחפשים קורס הכנה ללידה בראשון, יתכן שהקורס המתאים ביותר דווקא יהיה בעיר רחובות, במרחק נסיעה של כעשרים דקול. מבחינתכם המרחק לא אמור לשנות לכם, הקורס הנכון כן.

הבנת הצירים

קורס הכנה ללידה יכול ללמד אתכם לזהות את תסמיני הצירים ולדעת כיצד הם צפויים להתקדם בכל שלב לכיוון הלידה. בהכרת הצירים והבנת האורך שלהם וההתקדמות שלהם, אתם מסייעים לעצמכם להפחית את החרדה והפחד כשהמועד יגיע. כתומכים להריוניות, תוכלו ללמוד מהו ציר נורמלי ומה אתם יכולים לעשות בכדי לסייע לאישה שלכם באופן הטוב ביותר. 

ואפילו חשוב יותר, בקורס טוב תלמדו כיצד להתמודד עם הצירים! ישנן שיטות רבות שיכולות לעזור לעבור את הצירים בצורה רגועה ובטוחה, חלקן מתייחסות להיבט הרגשי-הכרתי ומשתמשות בכלים כמו דמיון מודרך, חשיבה חיובית, משפטים מעצימים וניסוח מחדש של פחדים, כך למשל שיטת לידה רכה (שנקראת בחו"ל היפנובירסינג hypnobirthing), ושיטות אחרות מתייחסות יותר לפן הפיזי ונותנות ליולדת ארגז כלים של תנועה, נשימה, שימוש בקול, הרפיית השרירים ועוד, כמו למשל שיטת התחנות. יש גם קורסים נפלאים המשלבים בין השיטות. 

חשוב מאד שהקורס ייתן כלים אמיתיים ומשמעותיים גם לבן הזוג (או בת הזוג, אמא, חברה או מי שתבחרי שילווה אותך בלידה), שותף לידה פעיל ותומך הוא נכס יקר ערך ללידה, שימוש בכלים כמו עיסוי, נקודות לחיצה לזירוז צירים, נשימה משותפת, מגע, שמנים אתרים, וגם עידוד לדמיון מודרך וחשיבה חיובית, אלו כלים שיכולים לשנות את חווית הלידה של שניכם וגם ליצור לכם זיכרון מתוק שיישאר לשנים. 

חיזוק הקשר הזוגי

קורס הכנה ללידה לא רק מעניק לכם ידע רב בנוגע לצירים וללידה. הקורס עוזר גם לקרב בין זוגות רבים המגיעים ללמוד. הקורס מגביר את האינטימיות בין השניים כאשר ישנם תרגילים הניתנים לעשייה בבית ומשלבים מגע בין השניים. כאשר זוג מצפה לתינוק הראשון שלהם יחד, הם למעשה מתכוננים יחדיו לתקופת חיים חדשה ומשותפת אשר שניהם עוד לא עברו. קורס הכנה ללידה יכול לחזק את הקשר.

תנוחות ותנועות

שימוש בתנוחות ותנועות במהלך הצירים והלידה יכול לעזור לתינוק שלכם להגיע למצב תקין ללידה ולעזור לאישה שלכם להתקדם בתהליך והקלו על כאבה. לימוד התנוחות האלו ותרגולן לפני תחילתם של הצירים יקלו משמעותית על האישה בזמן שהיא באמת תצטרך לבצע את אותן תנוחות ותנועות. 

ההזדמנות לשאול 

גם לנשים וגם לגברים עוברים המון שאלות הקשורות לתהליך הצירים והלידה ובכלל לתהליך ההיריון. בקורס הכנה ללידה יש לכם את ההזדמנות לשאול כל שאלה אפשרית, גם אם לדעתכם היא נשמעת מטופשת. תתפלאו לגלות כמה אנשים, בדיוק כמוכם, מתביישים לשאול את השאלות שלהם. זה רק מונע מכם לקבל את כל המידע ואת כל התשובות לשאלות שלכם וחבל. 

יסודות ההרפיה והחשיבה החיובית

תתפלאו לגלות את כוחה של החשיבה החיובית בתקופת ההיריון ובעיקר ברגע האמת כאשר התינוק ממש עומד בפתח. למידת צורות הרפיה שונות יכולה להועיל רבות הן בזמן שאתם מתאמנים בבית לקראת הלידה והן בזמן הלידה עצמה. בני זוג יכולים לעזור רבות לנשותיהם ההריונית כאשר החרדה עשויה להיכנס לפועל ברגע האמת וכל מה שלמדו עף מהחלון. כן, דברים כאלו קורים ובדיוק בשביל זה, קורס הכנה ללידה נחוץ להתמודדות.

מתי להתחיל? 

מומלץ להתחיל קורס הכנה ללידה סביב שבוע 26-28 להריון, ולסיים אותו מספיק זמן לפני הלידה כך שיהיה לכם זמן לחקור ולבדוק נושאים שעלו בקורס, לקבל החלטות בקשר ללידה שלכם, לתכנן תכניות וגם לתרגל ולהתאמן על הנושאים שנלמדו בקורס. 

קחו בחשבון שקורסים טובים של הכנה ללידה מתקיימים בד"כ בקבוצות קטנות, וכדאי לוודא שהקורס שבחרתם מתקיים בקבוצה מצומצמת ואינטימית שמאפשרת למידה אמיתית, שאילת שאלות ותשומת לב אישית. 

קורסים כאלה (או לפחות הטובים והמבוקשים שבהם) מתמלאים מהר מאד ולכן חשוב לא להתמהמה ולהירשם לקורס כחודש לפני תחילתו. מאד לא נעים לגלות שהקורס שרציתם להירשם אליו כבר מלא, ובתהליך של הריון לא תמיד יש לנו זמן לחכות למחזור הבא… 

תהליך הלמידה וההבנה של שלבי ההיריון, הצירים והלידה הוא חיוני עבור כל הורה חדש שזו הפעם הראשונה שלו בתהליך כזה.

השארת תגובה