הכירו את דארמה
מרכז דארמה בפארק המדע שבגבול רחובות נס ציונה מביא אליכם את היוגה בצורה רצינית מקצועית ומכובדת. המרכז מנוהל על ידי ניר וענת רז, מורים ליוגה, זוג בעבודה ובחיים. אנחנו בוחרים בקפידה את המורים שמלמדים אצלנו וכן דואגים לספק לכם הסביבה המתאימה ביותר לתרגול היוגה, נשמח לדבר איתכם 08-9472073
מפת הגעה
שעות פתיחה
ראשון 8:30-12:00, 16:30-21:00
שני 10:30-12:30, 16:00-21:00
שלישי 8:30-12:00, 16:00-21:00
רביעי 9:30-12:00, 16:00-21:00
חמישי 8:30-12:00, 16:00-21:00
שישי 8:30-14:00
שבת סגור
אופנהיימר 5 פארק המדע רחובות, טלפון: 08-9472073 , אימייל: niranat@darmayoga.co.il

שאלות ותשובות על יוגה
ישנן כמה אפשרויות: להתייעץ במרכז ואז יעזרו להתאים טכניקה לפי האישיות והרצון. השניה פשוט לנסות. כשמנסים רצוי לנסות לפחות מספר שיעורים בכל שיטה היות ולפעמים השיעורים משתנים ושיעור אחד אינו מיצג. ניתן גם לשלב כמה טכניקות במקביל. אין סתירה בין הטכניקות השונות ושילוב ביניהן נותן תמונה רחבה וכוללת יותר. ניתן עם הזמן לקבוע טכניקה אחת כעיקרית (אך לא בלעדית) כדי להתקדם במסע .

תנו ללב לבחור…
וכדאי גם לשים לב לכמה קריטריונים:
– היכן המורה למד? האם הוא למד בקורס מורים מסודר? האם קורס המורים שלו מוכר ע"י ארגון מורי היוגה הישראלי או ארגון מקביל בחו"ל?
– האם למורה יש ניסיון? ועם אילו אוכלוסיות?
– האם הכשרתו של המורה רלוונטית למצבכם? (למשל, מורה שלמד הוראת יוגה לילדים לא יכול להדריך מבוגרים, ומורה שלמד הוראת מבוגרים לא בהכרח כשיר להדריך נשים בהריון)
– האם המורה היה סבלני? האם הוא ענה לשאלותיכם? האם הרגשתם שיש לו ידע מספיק?
– העדפה אישית: ייתכן כי מורה הוא מקצועי, מוכשר ומוסמך אך אינו מוצא חן בעיניכם- לעיתים זו סיבה מספקת לחפש מורה אחר.

כדאי לנסות שיעורים שונים נוספים. כמה ג'ינסים תמדוד עד שתמצא את האחד שיושב בול?…

1. כשיש מגבלה ממשית לצאת מהבית
2. כשרוצים להעמיק ביוגה ולבנות תרגול אישי מותאם
3. כשיש בעיה פיזית המונעת השתתפות בקבוצה רגילה
4. כששווה להשקיע כסף כדי לחסוך זמן

אתה תרגיש. הגוף יאמר לך בסוף השיעור .
כדאי להסתכל גם בתשובה לשאלה " כיצד לבחור מורה ליוגה?"

שאלות ותשובות על יוגה להריון
בעיקרון אם ההריון תקין והאשה בריאה משבוע 12 ועד הלידה- בשיעורי יוגה המותאמים לנשים בהריון.
תלמידה שמתרגלת יוגה בקביעות ונכנסת להריון יכולה להמשיך לתרגל , בהתיעצות עם המורה כמובן.

ההיריון הוא תקופה של שינוי והיוגה עוזרת לנו להכיר את השינויים הפיזיים והמנטאליים שאנו חוות ומלמדת אותנו להקשיב להם ולצרכים המשתנים. אנחנו לומדות לנשום ולהסתייע בנשימה ובקולות ככלי להירגעות ולהתחברות פנימה, אנחנו מאריכות ומחזקות קבוצות שרירים התומכות במשקל ובגבולות הגוף המשתנים, אנחנו לומדות לעבוד עם שרירי קרקעית האגן שלנו (מולה בנדהה) כדי לספק תמיכה לאיברים הפנימיים הנדחסים ונדחקים עם גדילת הרחם והעובר ולהגן על הגב התחתון שרבות סובלות בו כאבים מיותרים במהלך ההיריון, אנחנו לומדות לשלוט בשרירים הטבעתיים הללו כדי לדעת להרפות אותם בזמן הלידה, אנחנו לומדות להכיר את מבנה האגן שלנו – ערסל העצמות ממנו יגיח התינוק שלנו והמפרקים שאותם אנחנו מגמישות כדי לסייע לתינוק להגיח אל העולם. אנחנו מעוררות את הידע העוצמתי הקדום שלנו כנשים – הידע ללדת.

אישה שתרגלה יוגה זמן ממושך באופן קבוע לפני ההיריון יכולה להמשיך להשתתף בשיעורים אצל המורה שמכיר אותה ואת העבודה שלה, עם זאת תמיד מומלץ לעבור לתרגול המותאם להיריון כיוון שהיכולות והצרכים של הגוף משתנים ולכן גם אופי התרגול חייב להשתנות. כמו כן בשיעורי יוגה להריון ניתן דגש על מתן כלים ללידה ולטיפול בהריון, דבר שלא מתאפשר בשיעורים רגילים. אם בכל זאת את מתעקשת להמשיך ולתרגל בכיתה רגילה – הימנעי מעצירות נשימה וכל איסוף או שאיבה של הבטן פנימה (אודיאנה בנדהה למשל), אין לעבוד עם שרירי הבטן אלא שרירי הבטן התחתונה בלבד, שאיתם עובדים בעזרת מולה בנדהה (איסוף של שרירי קרקעית האגן יוצר איסוף עדין של הבטן התחתונה) ולכן אין להרים את שתי הרגליים בשכיבה ללא תמיכה של קיר, יד או חגורה, אין לבצע תנוחות מחרשה ונר, עלייה לתנוחות הפוכות כגון עמידת ראש וידיים (לא מומלץ לכולן) תתבצע בתנופה כדי לא לאמץ את שרירי הבטן בעלייה, אפשר לבצע פיתולים עדינים שיוצרים את הפיתול בעמוד השדרה באזור הגב העליון או באזור האגן, אך בלי לסחוט את הבטן. הימנעי מתנוחות בשכיבה על הבטן ומרגע שהבטן מתחילה להציץ השתדלי להימנע משכיבה מלאה על הבטן, ועדיף לנוח בשכיבה על צד שמאל . התרגול כולו צריך להיות מתון יותר, קשוב יותר ולא לנסות להגיע למקסימום באף תנוחה.

כאמור, בקבוצה בהיריון התרגול מתמקד ביכולות ובצרכים המשתנים שלנו, באזורים ובאיברים המסוימים בגוף הזקוקים לתשומת הלב המיוחדת. בשיעורי יוגה לנשים בהריון ניתן מענה ספציפי לתופעות לוואי נפוצות בהריון, וכן ניתנים כלים חשובים לזמן הלידה. נוסף לכל היתרונות מהסעיפים הקודמים – תרגול בקבוצת היריון מספק לנו תמיכה מנטאלית חשובה ביותר – אנחנו מגלות שעוד נשים חוות תופעות דומות לשלנו וחוזרות להרגיש טבעיות ונורמאליות, אנחנו מוצאות אוזן קשבת אמיתית ומזדהה.

ארבעה עד שישה שבועות אחרי הלידה באישור גניקולוג , ושמונה שבועות לפחות לאחר ניתוח קיסרי. רצוי להתחיל בתרגול עדין שמתמקד בשרירי רצפת האגן ושרירים מייצבים, כי רצוי בשלושת החודשים הראשונים לחזק את רצפת האגן ולהחזיר את הסוגרים לטונוס לפני שמתחילים לעבוד על שרירי בטן (שימו לב- אחרי לידה רוצים להוריד את הבטן כמה שיותר מהר ואז דוחסים את האיברים הפנימיים מטה על רצפת אגן חלשה, נזק שיקח זמן רב לתקן).

חזרנו לפעילות בסטודיו
ואנחנו מציעים מבצע מיוחד למצטרפים חדשים:

מנוי לחודש אחד, רק ב-199 ש"ח

*עד 3 שיעורים בשבוע!

לפרטים נוספים חייגו: 08-9472073

Call Now Button
Open chat
שיחת ווטסאפ
דילוג לתוכן