בייבי יוגה- תנועה ועיסוי לתינוקות

עם יפה בונויט
ימי ד' 9:45-11:00, מגיל שישה שבועות

יוגה לתינוקות היא שעה של זמן איכות עם התינוק שלכם- השיעור משלב תנועה של התינוק על עיסוי תינוקותמזרן ובמרחב, ועיסוי תינוקות הודי קלאסי.

התינוק ייהנה ממגוון תנועות ותרגילים, ממוסיקה ושירים וממפגש עם תינוקות אחרים וכן מעיסוי תינוקות מפנק ומרגיע.
האמהות ירכשו כלים חשובים להתמודד עם מגוון קשיים של החודשים הראשונים: גזים, בעיות בהנקה ובאכילה, בעיות שינה ועוד, וכן ייהנו ממפגש עם אמהות אחרות. 

יוגה לתינוקות תורמת להתפתחות יכולות וכישורים פיזיולוגיים, קוגניטיביים ורגשיים, למניעה ואיתור של בעיות בהתפתחות, מחזקת את הביטחון העצמי של התינוק, את יכולתו להתמודד עם שינוי והפתעה, ואת תחושת ההתמצאות במרחב.
התנועה והמגע נותנים עידוד לסקרנות הטבעית של התינוק ללמוד את העולם ומקנים להורה כלים להקלה ועזרה בכל שלבי הגדילה וההתפתחות.

 

חשוב: יוגה לתינוקות בדארמה מבוססת על השיטה ההודית-צרפתית ולא על השיטה הרוסית. מדובר בתרגול עדין נעים בטיחותי ומתחשב בצרכי התינוק.
אצלנו בבייבי יוגה מקשיבים לצרכי התינוק ושמים את הדגש על התקשורת המקרבת והאוהבת בין האם והתינוק, ולעולם לא עובדים עם התינוק כנגד התנגדות או בכי.
חוג הבייבי יוגה שלנו (וגם קורס המורים לבייבי יוגה) נמצא בפיקוח מקצועי של פיזיותרפיסטית התפתחותית- סיגל ולדמן b.pt, בוגרת החוג לפיזיותרפיה באוניברסיטת חיפה. לאתר של סיגל ולדמן

מה להביא לשיעור? בגדים נוחים להורה ושמיכה לתינוק. מומלץ להאכיל ולחתל את התינוק לפני תחילת השיעור.


המורה, יפה בונויט: מורה לבייבי יוגה, עיסוי תינוקות ותנועה לנשים בהריון ולאחר לידה כבר למעלה משני עשורים.
מלמדת בדארמה בייבי יוגה ועיסוי תינוקות, וכן קורס מדריכי בייבי יוגה. מנהלת ומנחה במרכז "לרקוד עם תינוקות" בת"א, ממייסדות מרכז "דרך אם" המיתולוגי בת"א ומהראשונות בארץ שעסקו בתחומי תנועה ומגע להריון, לידה ותינוקות. למדה בייבי יוגה אצל ג'נט בלאסקס באנגליה, בעלת תואר ראשון בתנועה וחינוך גופני, מטפלת בנשים בהריון ואחרי לידה, אם לשניים וסבתא לאחד. נותנת להורים כלים לקשר מהנה ופורה עם התינוק דרך מגע ותנועה.

השיעור בהרשמה מראש, עד 24 שעות לפני תחילת השיעור, בקישור זה.

מוזמנים לצפות בסרטון על היוגה שלנו לתינוקות: