ניר וענת רז

מקימי ומנהלי "דארמה", זוג בחיים ובעבודה.
חיים ברחובות עם הבנות גילי ויערה, שישה חתולים ושני כלבים, ומשתדלים לחיות אורח חיים פשוט, טבעי וירוק.

ניר רז

מנהל המרכז ומורה לאשטנגה יוגה ולויניאסה דינאמית (flow). מורה מוסמך ליוגה וחבר בארגון מורי היוגה בישראל. ניר החל את לימודי היוגה בשנת 1998 והתנסה בשיטות יוגה שונות: אשטנגה, שיבננדה ואיינגר. בוגר קורס מורי יוגה דו שנתי במרכז הישראלי לאשטנגה ויניאסה יוגה אצל גילי ומירי חרובי, מבכירי המורים לאשטנגה יוגה בארץ, וגם לימד שיעורי אשטנגה במרכז זה.

בוגר קורס מטפלים הוליסטי על פי עקרונות "הומניברסיטי-הולנד", וסדנאות מדיטציה ופילוסופיה בהודו. ניר השתלם אצל מיטב המורים בארץ ובעולם, ביניהם דייויד סוונסון, דני פרדייז, צ'אק מילר ומתי עזרתי, ציפי וינר, ענת צחור, גודפרי דברו ועוד רבים וטובים.
ניר מלמד אשטנגה ויניאסה יוגה, מרכז ומורה ראשי בקורס המורים ליוגה של דארמה.

ענת רז

מנהלת המרכז, מורה מוסמכת ליוגה, מתרגלת יוגה ותיקה, בוגרת קורס מורים ליוגה במרכז "פראנה" בת"א, קורס מורים לאשטנגה יוגה אצל שמעון בן אב"י במכמורת, קורס מורות ליוגה להריון והכנה ללידה ב"שיטת התחנות" אצל שירלי בנטואיץ' יוצרת השיטה וקורס יוגה תרפיה אצל ציפי נגב.
מלמדת שיעורי יוגה להריון בדגש על כלים לזמן צירי הלידה- שיטת התחנות, וקורסי הכנה ללידה בשיטת התחנות תוך מתן דגש על ארגז כלים שימושי ויעל ליולדת ולמלווה.
מלמדת שיעורי ויניאסה יוגה בדגש על פיתוח תנועה ויציבה נכונה ומודעת.
מכשירה מורות ליוגה להריון והכנה ללידה.
מלווה תהליכים אישיים ביוגה תרפיה.
מדריכת נשיאת תינוקות במנשאים ומדריכת בייבי יוגה.

בוגרת לימודי תואר ראשון באמנות וחינוך מיוחד במדרשה לאמנות "קלמניה", קורס מטפלים במסאז' תאילנדי, וכן סדנאות יוגה, מודעות, מדיטציה ופילוסופיה בארץ ובהודו. השתלמה אצל טובי המורים בארץ ובחו"ל, ביניהם ענת צחור, גודפרי דברו, ליאוני וגרהאם נורתפילד, מארק ויטוול, ראם הראובני, דודי מלכא ועוד.

 עינת בינר

מורה מוסמכת ליוגה מבית מדרשה של ציפי נגב ומדריכת פילאטיס. בעלת ניסיון וותק בעבודה מול אוכלוסיות שונות ומגוונות, תוך מתן מענה לצרכי התלמידים ולבעיות תפקודיות. שיעורי מאופיינים בתשומת לב לכל מתאמן ובמתן יחס אישי והתאמות נדרשות. השיעור עובר דרך התרגול הגופני, הנשימה והפילוסופיה.

התרגול מגוון ומאופיין בזרימה וברצף תנועתי. מתוך התבוננות והקשבה מביאה תובנות והבנות של הגוף ומשם אל הנפש. באימון אני מזמינה את המתאמנים לאתגר מהנקודה בה הם נמצאים, מתוך הכלה וקבלה של הגוף ומגבלותיו. היוגה היא הזדמנות לכל אחד לפרוח עם קולו האישי.

אנו יוצאים כל שיעור למסע בגוף הפיזי, מאריכים ומחזקים שרירים, משפרים את הקואורדינציה ושיווי המשקל, מחטבים ומעצבים את הגוף, מגמישים את תנועת המפרקים. לצד זה נשזרת הפילוסופיה וכך המסע חודר גם פנימה, לתוך הנפש וההוויה. לוודא שהנשימה זורמת ולא נעתקת, שהתרגול נעשה מתוך כבוד לעצמנו אל השקט ואל ההרפיה.

יעל פרל

מלמדת בדארמה שיעורי איינגר יוגה

לפני כ 28 שנים נפצעתי בתאונת דרכים, שגרמה לי לפגיעות קשות. במשך שנים ניסיתי להחזיר לגופי את הכח הדרוש לו לשם קיום חיים רגילים, דרך פעילויות גופניות שונות שמטרתן שיקום, אך ההצלחה היתה חלקית בלבד. אל היוגה לפי שיטת איינגר הגעתי  במקרה, כשגיליתי שבין הפעילויות הגופניות השונות שניסיתי, היוגה היתה זו שעזרה לי בדרך הטובה ביותר לשקם את יכולת התנועה שלי: בגלל הקצב והדיוק שלה. עם הזמן גיליתי  שבנוסף לכך, היוגה היא כלי טוב להתבוננות ולהבנת עצמי לא רק בפן הפיזי אלא גם בפן הרגשי, נפשי. מתוך אותה התבוננות אני מתאימה את תרגול היוגה לצרכים שלי כדי ליצור איזון בחיי. כך הפך תרגול היוגה לחלק בלתי נפרד מחיי בו אני יום יום לומדת חוקרת ומגלה דברים חדשים.

אני רואה את תרגול היוגה כדיסציפלינה הוליסטית שמחוברת אל המתרגל בשלמותו : היא מתחברת אל הצד הפיזי, כמו הרגשי –מנטלי. מתוך אמונה זו כשאני מלמדת אני רואה לפני אדם שלם ולא רק גוף שמבצע תנוחה. אני מאמינה שכל אדם זקוק לתרגול קצת שונה; לכן, חשוב לי להכיר כל תלמיד שלי מקרוב ולהתאים את התרגול לצרכים שלו.

מלמדת יוגה משנת 2004, מוסמכת להוראת איינגר יוגה – אינטרודוקטורי 2 של עמותת איינגר, בוגרת לימודי איינגר יוגה בספרד (רמון קלארס), ישראל (גבי דורון) והודו (ראג'יב וסוואטי צ'אנצ'ני). מלמדת מעל 10 שנים בספרד ובישראל.

אלירז גילה-לוי

מלמדת בדארמה יוגה לילדים לילדי בי"ס, יוגה לנערות וגם יוגה לנשים. מורה מנוסה ליוגה, בוגרת קורס מורים ליוגה של ציפי נגב בירושלים. בעלת ניסיון בהוראת יוגה לאוכלוסיות שונות ביניהן ילדים, נשים ונשים בהריון. מלמדת את הילדים שימוש נכון בגופם, יציבה נכונה, מודעות לתנועה, יכולות ריכוז, הרפיה, זיכרון והתבוננות.

מאיה חדש

מלמדת בדארמה יוגה לילדים, וכן ויניאסה דינאמית (למבוגרים). מורה ליוגה למבוגרים ולילדים, מוסמכת מכללת רידמן וקורס המורים של דארמה ובעלת ניסיון של 8 שנים בהוראת יוגה לילדים ולמבוגרים. מטפלת הוליסטית בשיאצו, ארומתרפיה ורפלקסולוגיה. מתגוררת במושב מישר עם בן זוגה וארבעת בנותיהם.

דן לוי

מלמד בדארמה ויניאסה דינאמית.

לאורך השנים תרגלתי סוגים מגוונים של יוגה, ממורים שונים ברחבי הארץ. לאחר עבודה של שנים בתור מהנדס, החלטתי לתת מקום גדול יותר בחיי לנושא שתמיד משך אותי.

התחלתי ללמוד את הוראת היוגה מרוקסי סטולק ביוגה מאלה, שבמכמורת. כשרציתי לצלול יותר לעומק התירגול טסתי ללמוד קורס מורים ברישיקש, בירת היוגה העולמית.  יוגה בשבילי היא תרגול של התבוננות. תהליך של למידה על עצמי ועל הסביבה שלי. הקדשת הזמן הזה ביום כדי להסתכל על דברים מהצד, ולנסות לבחון אותם ללא שיפוטויות וביקורת. תנוחות היוגה (האסאנות), השליטה בנשימה (פראניאמה), הריכוז ( דהראנה) והפילוסופיה של היוגה הם כלים שמאפשרים לנו לנסות לחוות חיים רגועים, שלווים ואולי אפילו מאושרים יותר. אשמח לשתף אתכם במה שלמדתי, ולהמשיך ללמוד איתכם ביחד

נאור סעדו

מלמד בדארמה ויניאסה דינאמית (החל בפברואר 2020)
מורה מוסמך לאשטנגה וויניאסה.
בוגר קורס המורים בדארמה.
בוגר קורס עיסוי רפואי במכללת רידמן.
לומד ומלמד באמונה בדרך היוגה.
אבא לניב וגר במושב גינתון.

רעות הרץ

מלמדת בדארמה ויניאסה דינאמית.
נטורופתית ורפלקסולוגית ומורה לויניאסה יוגה
הוכשרתי אצל רוקסי סטולק – יוגה מאלה במכמורת
המסע שלי התחיל מתוך רצון לעסוק בתחומים שעושים לי טוב על הלב ומעלים לי חיוך וסיפוק מידיי יום.
היוגה מהווה עבורי חיבור פנימי והרמוני בין הגוף, הנפש והתודעה. כשאני מתרגלת אני נוכחת ברגע ומאפשרת לגוף לנוע מעצמו.

השיעורים שלי יצירתיים ובנויים סביב נושא משתנה עם דגש על מעברים זורמים בין האסאנות כמעט כמו ריקוד.
אני משלבת רכות וגמישות לצד כוח ואתגר בתשומת לב למהות ההוליסטית והפילוסופיה של היוגה ומתוך הקשבה לגוף ולמה שנכון עבורו היום. אני מאמינה שדרך תרגול והתמדה הגוף מתרכך, מתחזק ומשתחרר ממתחים פיזיים ומנטליים.

ליאור יוחאי

מאז שאני מכירה את עצמי אני בעולם התנועה , רקדתי 13 שנה מחול מודרני ובלט .התחלתי את דרכי היוגה היקרה לליבי בהודו ב2015 , למדתי שם טנטרה יוגה בShri kali asharam וב2018 למדתי שוב יוגה ויניאסה ב״אלהיוגה״ .המשכתי להעמיק בעולם השיקומי של התנועה והחלטתי להרחיב את הידע גם בקורס פילאטיס מזרן באותה שנה .התנועה מרפאה , משחררת , מעמיקה פנימה וביחד עם הנשימה אפשר לגלות אינסוף של טוב בנו ובנפשנו , מוזמנים לנוע איתי בשיעורי ויניאסה דינאמית בדארמה .