הכנה ללידה בגישת לידה רכה היפנובירתינג
כל המידע על היפנובירתינג

לצד הנשים שמתאוששות במהירות מהלידה ומעידות על כך שהן חוו לידה מדהימה ומעצימה, לא מעטות הן הנשים שחוששות מהלידה.

נשים שנמצאות לקראת לידתן הראשונה, או אפילו לפני כן – כשהן רק חושבות על כניסה להיריון, אינן יודעות מה מצפה להן וחוסר הידיעה בשילוב סיפורים של נשים שחוו לידות קשות, עשויים להלחיץ אותן מאוד.

חוסר הוודאות בשילוב הסיפורים שמספרות חלק מהנשים שחוו לידות מורכבות, עלולים לגרום לנשים שגם כך חוששות מתהליך הלידה להגיע לרגע הלידה כשהן מפוחדות לחלוטין.

עבור נשים אחרות, שחוו לידות קשות, עשויות הלידות הבאות להיות מלחיצות ביותר משום שהן חוששות מפני מצב בו הן יצטרכו לחוות שוב את התהליך הקשה. נשים אלו עשויות שלא לבטוח בעצמן וביכולותיהן משום שהן חוו לידה קשה, והתחושות הללו עשויות לפגוע בתהליך הלידה בעתיד.

הבשורה המשמחת היא שניתן, באמצעות עבודה והכוונה ממוקדת לבצע שינוי מהותי בכל הנוגע לחשיבה על לידה ובעקבות כך להשפיע גם על הלידה עצמה. דרך יעילה לעשות זאת היא באמצעות הכנה ללידה בגישת לידה רכה.

מה זה אומר הכנה ללידה בשיטת היפנובירסינג?

הכנה ללידה בשיטת היפנובירסינג (kg birthing) היא הגרסה הישראלית לשיטת ההיפנובירסינג / היפנובירת'ינג (KP Hypnobirthing) המקובלת בארצות הברית, באנגליה ובמדינות אחרות בעולם.

בארץ שיטת היפנובירת'ינג עברה התאמה מסוימת לדרישות משרד הבריאות וכוללת יותר כלים של חשיבה חיובית, הרפיה ודמיון מודרך וללא הכלים מעולם ההיפנותרפיה.

היפנובירתינג מכינה את היולדת לקראת הלידה והיא נחשבת לשיטה יעילה ביותר. במסגרת ההכנה, מקבלים ההורים הסברים לוגיים ולומדים כיצד להיעזר בכלים שונים שיהפכו את הלידה לרגועה ובטוחה יותר.

במהלך הכנה ללידה בשיטת היפנובירת'ינג לומדת האישה כיצד לשלב בין עבודה לוגית ובין עבודה מנטלית. באמצעות היפנובירתינג ניתן להשקיט את הגוף והנפש ולשחרר את הפחדים.

כידוע, כשאנו לחוצות ומתוחות, הגוף נאטם ומקשה עלינו, אך כשהגוף והמוח מוכנים ויודעים למה לצפות וכיצד לפעול, הגוף משתחרר, מפריש הורמונים שמפחיתים את הכאבים והאישה חשה רוגע.

אחד ההורמונים שמופרשים כאשר האישה רגועה נקרא בשם: אוקסיטוצין, ההורמון תורם לפעולה שמתבצעת על ידי השרירים שברחם. כמו כן, משתחררים אנדרופינים שתורמים להפחתת הכאבים באופן טבעי. הכנה ללידה בגישת לידה רכה כוללת בין היתר: טכניקות להרפיה, טכניקות לנשימה וכלים לחשיבה חיובית.

המידע והכלים שניתנים במסגרת קורס ההכנה ללידה הופכים את הלידה לטבעית יותר וייתכן מאוד שהאישה לא תרגיש צורך להיעזר במשככי כאבים. כמו כן, האב ייקח חלק פעיל בלידה וידע כיצד לעזור לאשה, כך שהוא לא ירגיש חסר אונים, לא ייבהל ויוכל לתמוך בה בצורה טובה שתסייע לה.

מעבר לזאת, יכולה הלידה בגישה זו לקצר את משך הלידה, קיצור זמן הלידה והמיקוד יסייעו לאשה להישאר ערנית יותר וגם ההחלמה מהלידה תהיה מהירה יותר.

לחוש ביטחון במהלך ההיריון ובמהלך הלידה – HYPNOBIRTHING

תחושת הביטחון היא גורם מכריע במקרים רבים בחיים, ובין היתר גם בנוגע ללידה והיריון, במהלכו הגוף משתנה בתדירות גבוהה ותחושת חוסר הוודאות יכולה להשפיע על התהליך.

אשה שעברה הכנה מראש, מכירה את גופה ואת יכולותיו המדהימות, יודעת כיצד להרגיע את עצמה ולאפשר לגופה לתפקד בצורה אופטימלית, היא משתמשת בנשימות והרפיות שתרגלה במהלך ההיריון ויכולה להיעזר בבן זוגה, מפני שהוא יודע כיצד לסייע, וכך היא יכולה לחוות לידה קלה.

הביטחון והשקט הנפשי, הידיעה כיצד נכון לפעול והיכולת לשלוט במצב, גורמים לגוף לשחרר את ההורמונים הנכונים ללידה. בניית הביטחון בטרם הלידה, התרגול והשקט יתרמו גם לאיכות השינה, דבר שיסייע גם לאשה וגם להתפתחות של התינוק.

הכנה ללידה בגישת hypnobirthing שמועברת על ידי מדריכה מקצועית ובעלת ניסיון, יכולה לבצע שינוי אדיר בכל הגישה של האישה. הכנה ללידה בגישה רכה וזורמת יכולה לאפשר לאשה, בעזרת יכולותיה ובסיועו של בן זוגה, שקיבל גם הוא הכוונה, לעבור לידה קלה ורגועה, במהלכה גופה ומוחה פועלים בשיתוף פעולה.

בדארמה קורס ייחודי להכנה ללידה המשלב את גישת לידה רכה hypnobirthing ביחד עם שיטת התחנות הנותנת כלים פיזיים של תנועה ונשימה ללידה.

מעוניינת במידע נוסף על הכנה ללידה בשיטת היפנובירת'ינג? צרי איתנו קשר ונשמח לסייע בכל.

עוד יכול לעניין אותך: